Sitede Ara

Spor Yaralanmaları ve Cerrahisi Polikliniği

Hareket etmek insanın en önemli ihtiyacıdır. Hareket esnasında aktivitelerimizi ağrısız ve rahat olarak yapmakise en önemli hayat konforumuzdur.

Yüksek aktiviteli yaşam ve spor yaparken yaşanılan sakatlanmalar hayatımızı etkiler. Yumuşak doku travmaları, kas tendon yaralanmaları, menisküs yırtıkları, kıkırdak problemleri, bağ yaralanmaları sıklığı artan yaralanmalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu rahatsızlıkların tedavisinde aktivite modifikasyonları, ilaç tedavileri, eklem içi enjeksiyon tedavileri (PRP, kök hücre uygulamaları gibi), kapalı (artroskopik) cerrahiler, kas tendon ve bağ tamirleri önemli yer tutar. Cerrahi gerektiren durumlarda ilgili bölgeye özel olarak detaylandıracak olursak omuz çıkığına bağlı bağ yırtıkları, omuz etrafındaki kas yırtılmaları, omuz etrafı sıkışma sendromları,yaş olarak ileri dönemlerdeki omuz kas yırtıkları, diz menisküs yaralanmaları, ön çapraz bağ yırtıkları, diz arka ve yan bağ yırtıkları, kalça eklemi bağ ve kıkırdak yırtılmaları, kalça eklemi sıkışma sendromları, ayak bileği bağ yaralanmaları, ayak bileği kıkırdak yaralanmaları kapalı (artroskopik) yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

İletişime geçerek detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Doktorlarımız

Tüm Doktorlar