Sitede Ara

İç Hastalıkları

Toplumumuz da eski ifade şekli ile adı "DAHİLİYE" olarak yerleşmiş olan günümüzdeki "İÇ HASTALIKLARI ANABİLİM DALI" tıp biliminin kurucu felsefesini ve yaklaşımını bünyesinde barındıran ve bilinen en geniş tıbbi uygulama ve araştırma alanıdır.

Son yıllarda yan dal uzmanlık alanları ile (Romatoloji, Endokrinoloji, Onkoloji, Hematoloji, Yoğun Bakım, Geriatri,Gastroenteroloji ve Nefroloji) taçlandırılan İç Hastalıkları genel hasta popülasyonu başvurlarının çoğunluğunu karşılamaktadır.

Kapsadığı hastalık alanları açısından hastanın tanı ve tedavisi dahil olmak üzere ilgili bölümlere yönlendirme gibi hizmetleri de icra eden bölümümüz hızlı ve yerinde tanı anlayışı ile çalışmaktadır. Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nde hizmet vermekte olan Anabilim Dalımız ‘ERİŞKİNLERİN DOKTORU’ sloganı ile yola çıkmıştır. Bölümümüz; hastaları konularında yetkin uzman hekim ve öğretim üyeleri tarafından bakısını takiben istenen tetkik ve görüntülemelerin (Ultrasonografi, Manyetik Rezonans ve Biligisayarlı Tomografi vb.) doğru ve hızlı yapılmasının ardından değerlendirmektedir.

Gerekli görülen durumlarda 1.sınıf yatak hizmeti verilen tek kişilik odalarda servislerde hasta izlemi ve tedavisi gerçekleştirilmektedir. 21. yüzyılda ilerleyen tanı ve tedavi yöntemleri Medipol Mega Hastaneler Kompleksi ve onun İç Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından yakından takip edilmekte olup; çağımızın hızla yayılan hastalıklarına karşı (Diyabet, Böbrek yetmezliği vb.) en uygun bakı sistemleri benimsenmektedir.

Hastanemiz İç Hastalıkları Anabilim Dalı üstlendiği misyon itibari ile çağın gereklerine uygun, hasta memnuniyetini ön planda tutan bir anlayış ile hizmetine devam etmekte kararlıdır.