Sitede Ara

Restoratif diş tedavisi diş sert dokularını ilgilendiren hastalıkları önleyen, çeşitli etkenler sonucu ile meydana gelmiş olan madde kayıplarını ve hastanın mevcut estetik problemlerini mümkün olan en konservatif yaklaşımla tedavi eden bilim dalıdır.

Kliniğimizde Uygulanan Tedaviler

Diş Çürüğü Oluşumunun Önlenmesi

Hastanın çürük risk faktörünün belirlenmesinin ardından gerekli olan ağız hijyen eğitimi verilmektedir. Uygun olan bireylerde fissür örtücü, fluor uygulamaları gibi yöntemlerle çürük oluşumunun önlenmesi amaçlanmaktadır.

Diş Çürüklerinin Teşhis ve Tedavisi

Hastanın ağız içi ve radyografik muayenesi sonucunda oluşan çürükler tespit edilmekte ve çeşitli restorasyon materyalleri aracılığı ile restore edilmektedir. Lokal anestezi altında yapılan kavite preparasyonu ile çürüğün ağrısız bir şekilde temizlenmesinin ardından kompozit, amalgam veya porselen materyalleri ile restorasyon tamamlanmaktadır.

Kompozit Dolgu

Halk arasında estetik dolgu olarak da bilinmektedir. Diş rengi ile uyumlu bir materyal olduğuiçin estetik olarak oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Geçmiş dönemde sadece öndişlerde uygulanırken günümüzde çeşitli yöntemler aracılığı ile güçlendirildiği için arka bölge dişlerde de güvenlikle uygulanabilmektedir. Bağlayıcı ajan aracılığı ile kaviteye yerleştirilen kompozit materyal ışık ile sertleştirilmektedir ardından cila uygulaması ile aynı seans restorasyon tamamlanmaktadır.

Çürük haricindeki mevcut bazı estetikproblemler de kompozit restorasyon aracılığı ile çözülebilmektedir.

Kompozit dolgular aracılığı ile ön dişler arasında yer alan ve estetik olarak hoş görünmeyen boşluklar da (diastemalar) oldukça doğal bir görünüme sahip olacak şekilde kapatılabilmektedir. Bu işlem maddi olarak daha ucuz olmasının yanında diş dokularında herhangi bir madde kaybı oluşturmadan yapılabilmenin avantajına da sahiptir.

Restoratif Diş Tedavisi Doktorlarımız