Sitede Ara

Eklem Hastalıkları ve Cerrahisi Polikliniği

Eklemler vücudumuzdaki hareketi sağlayan eklem kıkırdağı ve bağlardan oluşan yapılardır. Eklemlerimizle ilgili hastalıklar ağrı ve hareket kısıtlılığına yol açar.

Eklem hastalıkları ve cerrahisi polikliniğinin ilgi alanına kıkırdak bozuklukları, eklemin doğuştan olabilen veya sonradan gelişebilen şekil ve fonksiyon bozuklukları, travma sonrası gelişebilen ve eklem mesafesini ilgilendiren kemik kırıkları, eklem etrafındaki kas, tendon ve bağların hastalıkları ve yaralanmaları girmektedir.

Bu hastalıkların tedavisinde aktivite modifikasyonları, ilaç tedavileri, eklem içi enjeksiyon tedavileri yanında PRP, kök hücre uygulamaları gibi biyolojik yöntemler ile, eklem yüzeyinin değiştirildiği artroplasti ameliyatları önemli yer tutar. Tedavi yöntemlerinin seçiminde hastanın yaşı, genel durumu, romatizmal hastalığı olup olmaması, ve eklem hastalığının ne kadar ağır olduğu önemlidir. Aynı zamanda hastanın fonksiyonlarının ne kadar kısıtlandığı ve ne kadar ağrı hissettiği de tedavi seçiminde önemlidir.

Eklem hastalıkları ve cerrahisi polikliniğinde eklemlerinizin durumu değerlendirilip, günlük yaşam kalitenizi etkileyen fonksiyon kaybı ve ağrıya göre tedavi yöntemi belirlenir. Çünkü ağrısız ve hareketli olmak sizin hayat kalitenizdir. Eklemlerimizi sevmeli ve korumalıyız.

Doktorlarımız

Tüm Doktorlar