Sitede Ara

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Uzman hekimlerimiz ve tecrübeli sağlık kadromuz, tüm hastalarımıza bilimsel bir hizmet, yakın bir ilgi ile destekledikleri ‘sağlıkta güven, hizmette konfor’ ilkesi çerçevesinde, teşhis ve tedavi hizmetlerini sunmaktadır.

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, vücutta ortaya çıkan deformite ve defektlerin Estetik ve Rekonstrüktif cerrahi teknikleri kullanılarak onarılmasını sağlayan temel branştır.

Plastik Cerrahi branşı tarafından verilen hizmetlerimiz aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Estetik Cerrahi

 • Burun estetiği
 • Kulak estetiği
 • Liposuction
 • Meme büyütme
 • Meme küçültme
 • Meme dikleştirme
 • Jinekomasti
 • Karın germe
 • Göz kapağı estetiği
 • Yüz germe ve yüz estetiği
 • Alın ve şakak germe
 • Çene büyütme/küçültme
 • Yağ enjeksiyonu
 • Dudak estetiği
 • Dudak kalınlaştırma
 • Dermabrazyon
 • Kol, bacak, gövde estetiği
 • Göz çevresi estetiği
 • Kaş kaldırma
 • Saç ekimi
 • Boyun germe

Rekonstrüktif Cerrahi

 • Meme rekonstrüksiyonu
 • Damak ve dudak yarığı onarımı
 • Doğumsal anomaliler
 • Yanık sekelleri
 • Cilt tümörleri ve tedavisi
 • Yüz travmaları
 • El cerrahisi
 • Cilt defektleri

Cerrahi Olmayan İşlemler

 • Dolgu uygulamaları
 • Kırışıklık tedavisi
 • Dudak kalınlaştırma
 • Dudak estetiği

Bilgi ve Randevu Almak İçin Formu Doldurun

Burun Estetiği

Rinoplasti (burun estetiği) burundaki asimetrilerin, fazlalıkların, kemer ve eğriliklerin düzeltilmesinin hedeflendiği estetik cerrahi işlemdir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Rinoplasti (burun estetiği) anestezi desteği altında ameliyathane koşullarında yapılan bir işlemdir. 

Burun Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun ameliyatından sekiz saat önce yemek ve su tüketiminin durdurulması gerekmektedir. Sigara kullanımının yara iyileşmesine negatif etkisi olduğundan içilmemesi önerilmektedir. Operasyon öncesi kan sulandırıcı ilaç kullanımı olan hastaların hekim kontrolünde bu ilaçların belirlenen günlerde durdurulması gerekmektedir. Ayrıca hastanın genel sağlık durumu, kullandığı ilaçlar ve herhangi bir hastalığının olup olmaması önem arz etmektedir. 

Burun Ameliyatından Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Hasta burun ameliyatından sonra bir gün hastanede yatış yapmaktadır. Bir hafta boyunca burun ameliyatına özel plastik burun içi tamponlar ve burun üstü atel ile takip edilmektedir. İkinci haftada yapılan kontrollerde burun ateli ve tamponlar alınmaktadır. İkinci haftada sadece burun bandı ile hastalar takip edilmektedir. İkinci hafta sonunda burun bantları alınmaktadır. Her burun ameliyatı sonrası hastadan hastaya değişkenlik göstermekle birlikte az veya çok şişlik ve morluk görülebilmektedir. Bu şişlik ve morluklar ortalama bir haftada kaybolmaktadır. Hastalar birinci ayda hafif sporlara ikinci ayda ise ağır sporlara başlayabilmektedir. Hastalar günlük yaşamlarına bir hafta sonra işlerine ise en geç iki haftanın sonunda dönebilmektedir. 

Burun Estetiği İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Özellikle nefes almakta sıkıntı yaşanıyorsa 16 yaşından itibaren hem fonksiyonel hem de estetik amaçlı burun ameliyatı yapılmaktadır.  

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiğinde yapılan kesiğe göre kapalı veya açık teknik kullanılmaktadır. Buna ek olarak structure (yapısal) ve preservation (koruyucu) rinoplasti teknikleri mevcuttur. Kliniğimizde tüm bu teknikler hastanın mevcut burnuna göre en uygun olanı belirlenip yapılmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği ufak problemlerin çözümünde tercih edilmektedir. Hyalüronik, asit bazlı dolgular ile ameliyat yapılmaksızın dolgu maddesiyle burun şekillendirilmesi işlemidir. Burun ameliyatından farklı olarak dolgu ile deformitelerin (şekil bozuklukları) kamufle edilmesi prensibine dayanmaktadır. Her hastaya uygulanması mümkün değildir. Sonuçlar kalıcı olmayıp tekrarı gerekmektedir. 

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Tipplasti (burun ucu estetiği) burnun sırt kısmına müdahale edilmeden sadece uç kısmının şekillendirildiği operasyon şeklidir.  

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği sonrasında ilk birkaç ay burun bölgesinin travmaya maruz kalmamasına özen gösterilmelidir. İlk birkaç ay burun cildinde yağlanmalar oluşsa da bu geçicidir. İyileşmenin ortalama altı ayda tamamlandığını varsayarak bu süreye kadar yağlanma kaybolmaktadır.  Hastalarımız birinci ayda hafif sporlara ikinci ayda ise ağır sporlara başlayabilmektedir.

Burun Estetiğinde Medipol’ü Neden Tercih Etmeliyim?

Operasyon öncesi 3 boyutlu animasyonla muhtemel sonuçları hastalarımızın beklentilerine göre kendilerine sunmaktayız. Medipol’ün tam teşekküllü üniversite hastanesi olması ve uzun yıllar rinoplasti alanında öncü olan tecrübeli akademik hekim kadrosuna sahip olması bir avantajdır. Gerekli tüm teknik ve tıbbı donanım açısından oldukça yeterli olan Medipol, rinoplasti için hem yurt içinde hem de uluslararası platformda tercih edilen bir sağlık kuruluşudur.

 

Meme Estetiği

Meme estetiği temel olarak 5  başlıkta değerlendirilebilir;                                                         

 •   Meme hacminin yetersiz olduğu durumlarda meme büyütme
 •  Meme hacminin fazla olduğu büyük memelerde meme küçültme
 •  Meme dokusunda yapısal, yaşlanma, kilo alıp verme ve doğumlardan sonra oluşabilen meme sarkmalarını gidermek amacıyla yapılan meme dikleştirme
 •  Meme kanseri sonrası kaybedilen memenin yeniden oluşturulmasına yönelik meme rekonstrüksiyonu
 •  Erkeklerde kadınsı meme büyümesi olarak adlandırılan jinekomasti problemlerinin düzeltilmesi ve jinekomasti dışındaki işlemler ayrı ayrı yapılabileceği gibi birbiriyle kombine edilmektedir.

Meme Büyütmede Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Meme büyütmede seçeneklerden ilki silikon meme implantlar iken bir diğeri hastanın kendi yağ dolgusu ile meme büyütme işlemidir. Meme protezleri 1960 yılından beri dünyada olduğu gibi ülkemizde de güvenle kullanılmaktadır. Son dönemlerde protezlerin yapı ve şekillerindeki gelişmelere paralel olarak daha doğal protezler kullanılmaktadır. Bu işlemler ayrı ayrı yapılabileceği gibi kombine olarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Büyütme işlemi için meme protezleri meme dokusu altına, adale (kas) altına veya her iki alan arasındaki fasya altına yerleştirilmektedir. Buralara protezi yerleştirebilmek için meme altı kıvrımı meme ucu veya koltuk altı tercih edilmektedir. Koltuk altından yapılan kesilerde endoskopik yaklaşımla protez konulmaktadır. İşlem koltuk altından yapıldığı için memede iz kalmamaktadır.

Meme Küçültme ve Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyüklüğü ve sarkıklığı estetik anlamda hastayı rahatsız etmesinin yanı sıra bel-sırt ağrıları, duruş bozuklukları, omurga problemleri, pişikler ve kıyafet seçiminde zorluk oluşturması nedeniyle arzu edilmeyen bir durumdur. Fazlalık oluşturan meme dokusu daha az iz bırakan ameliyat teknikleri kullanılarak çıkarılmaktadır. Kalan meme dokusu şekillendirilerek daha dik, daha küçük ve diri bir görünüm elde edilmektedir. Meme dikleştirmede meme dokusu yerine fazla deri çıkarılarak sarkmış meme dokusu normal yerine taşınarak yeniden şekillendirilmektedir.

Meme Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Meme ameliyatlarından sonra ortalama iyileşme süresi bir haftadır. Bir hafta sonunda hastalar araba kullanmak gibi günlük işlerini yapabilmektedirler. Birinci ayda hafif spora, ikinci ayda ağır spora başlamaktadırlar. Hastalara operasyon sonrası bir ay hastanemiz tarafından temin edilen özel sütyenlerin kullanımını önerilmektedir. Ayrıca hastalarımıza ilk bir ay yüzüstü yatmalarını tavsiye edilmektedir.

Meme Ameliyatlarında Yaş Sınırı Var mıdır?

Meme ameliyatları, meme gelişimini tamamlamış her yaş grubuna yapılmaktadır.

Meme Ameliyatlarından Sonra Anneler Bebeklerini Emzirebilir mi? 

Meme büyütme ve meme dikleştirme ameliyatları sonrası emzirmede hiçbir problem yaşanmazken meme küçültme ameliyatlarında meme bezi dokusunun bir kısmı çıkarıldığından emzirmede az da olsa risk görülmektedir.

Meme Estetiğinden Sonra İz Kalır mı?

Meme büyütme dışındaki tüm meme ameliyatları izle iyileşen ameliyatlardır. Ameliyat, izin mümkün olduğunca az kalmasını sağlayacak tekniklerle yapılmaktadır. İzler, kişinin kendi bünyesine bağlı olabildiği gibi uygulanan teknik ve kullanılan malzemelere göre de değişebilmektedir. Meme büyütme ameliyatlarında bunlara ek olarak koltuk altına yapılan insizyonla meme üzerinde izsiz olarak operasyon tamamlanmaktadır.

 

Karın Estetiği

Karın bölgesinde oluşan cilt ve yağ fazlalıklarına yönelik yapılan sarkma ve karın bombeliğini gideren, daha fit bir görünüme ulaşılmasının hedeflendiği cerrahi işlemlerdir. Temel başlık olarak yapılabilecek operasyonlar karın germe ve liposuction olarak ikiye ayrılmaktadır. Cilt fazlalığı olan, doğuma veya aşırı kilo alıp vermeye bağlı karın kaslarında ayrışma ve doku sarkması oluşan hastalara karın germe ameliyatı önerilirken; sarkması olmayan, cilt altı yağ birikimi oluşan hastalara liposuction önerilmektedir. Karın estetiğinde bel ve sırt bölgesi karın bölgesiyle birlikte estetik bir ünit olarak değerlendirilmekte ve bel, sırt, karın liposuctionuyla birlikte karın germe işlemi yapılmaktadır. 

Karın Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

Karın germe ameliyatları izle iyileşen ameliyatlardır. Ancak izi iç çamaşırının içine saklayarak hasta bikini veya mayo giydiğinde dışarıdan ameliyat izinin anlaşılma şansı yoktur.

Karın Estetiği Ameliyatları Sonrası Hastayı Neler Beklemektedir?

Hem karın germe ameliyatlarında hem de liposuction yapılan hastalarda üç veya dört hafta korse kullanımını önermekteyiz. Karın germe ameliyatlarından sonra iki gece, liposuction ameliyatlarından sonra ise bir gece yatış önermekteyiz. Ameliyattan on gün sonra hasta işine dönebilmektedir.

Karın Estetiği Sağlığı Olumsuz Etkiler mi? 

Karın estetiğinin her ameliyatta olduğu gibi kendine özgü riskleri olsa da uygun değerlendirme ve şartlarda yapıldığında bu riskler en aza indirilmektedir. Buna karşın karın bölgesindeki fazla sarkmış ve karın bölgesini deforme etmiş dokulardan kurtulmak hastaya hem fonksiyonel hem de psikolojik olarak önemli katkı sağlamaktadır.

Karın Estetiği Kalıcı mıdır?

Karın estetiği kalıcıdır ancak operasyon sonrası hastaların yaşam tarzında değişikliğe gitmesi ve diyete dikkat etmesiyle sonucun uzun süreli korunması sağlanmalıdır.

Karın Estetiğinde Neden Medipol’ü Tercih Etmeliyim?

Ultrasonik liposuction teknolojisi sayesinde ameliyat sonrası optimal sonuca ulaşmayı hedeflemesi, tam teşekküllü üniversite hastanesi oluşu ve uzun yıllardır karın estetiği alanında öncü olan tecrübeli akademik hekim kadrosuna sahip olması nedeniyle Medipol, karın estetiği için hem yurt içinde hem de uluslararası platformda tercih edilen bir sağlık kuruluşudur.

 

Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüzdeki kırışıklık ve sarkmaları gidermeye yönelik yapılan işleme yüz gerdirme (ritidektomi) denir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Yüz germe ameliyatlarında, yüz dokusu güçlendirilir, sarkan dokular kaldırılır ve fazla deri alınmaktadır.

Yüz germe ameliyatlarının birçok detayı vardır. Yanaklar, göz çevresi, kaşlar, burun, alın, boyun ve çene bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Yapılacak bölgelere göre değişmekle birlikte cerrahi operasyon yaklaşık 4-5 saat sürmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Genellikle 40 yaşın üzerindeki kişilere yapılsa da bazı durumlarda daha genç kişilere de uygulanabilmektedir.

Yüz germe ameliyatıyla birlikte aynı anda burun estetiği, göz kapağı estetiği, alın germe ve kaş kaldırma işlemleri de yapılabilmektedir.

Bu işlemler, boyun germe, alın germe, göz kapağı cerrahisi rinoplasti gibi yüz bölgesinin diğer cerrahi işlemleriyle birlikte yapılabilmektedir. Yüz germe işlemi kişinin daha genç görünmesini sağlayacaktır.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Yüz gerdirme ameliyatı sonrasında ilk 3 gün hastanın yüzünde ödem ve şişlik görülebilmektedir. Birkaç gün içerisinde şişlikler azalarak yerini morluklara bırakabilir.

Oluşan bu morluklar genellikle on gün içerisinde kaybolmaktadır. Makyaj ile kapanacak hafif bir şişlik 2-3 hafta daha sürebilmektedir.

 

Liposuction

Liposuction, vücutta fazla yağ birikimi olan bölgelerin şekillendirilmesi amacıyla yağların emilerek vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan bir ameliyattır. Kilo verme ameliyatı olarak değerlendirilmemeli, vücut şekillendirme operasyonu olarak düşünülmelidir. Kliniğimizde ultrasonik liposuction teknolojisi sayesinde yağların çok daha verimli bir şekilde parçalanıp vücuttan uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Ayrıca ciltte de ultrasonik enerji sayesinde toparlanma görülmektedir.

Liposuction Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Liposuction ameliyatı kendi başına ağrılı bir ameliyattır ancak ameliyat sırasında uygulanan lokal anestezik maddeler ve operasyon sonrası hastaya kontrollü bir şekilde uygulanan ağrı kesiciler sayesinde ameliyat sonrası dönem rahat geçmektedir.

Liposuction Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Operasyon yapılan bölge sayısı arttıkça ameliyat süresi uzamakla birlikte bir bölge için yaklaşık kırk beş dakika ila bir saat arası sürmektedir. 

Liposuction Ameliyatları İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Liposuction erişkin yaşta bulunan tüm hastalara yapılmaktadır ancak cilt sarkması olan ve cildi oldukça ince ve gevşek olan hastalara kontrollü bir şekilde yapılmalıdır

Hastane Yatış Süresi Kaç Gündür?

Hastaların hastanede kalış süreleri bir veya iki gündür.

Liposuction Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıvı tüketimini artırmak ve erken dönemde rutin hayata hızlı dönebilmek amacıyla yürüyüş yapmak önemlidir. Ameliyat sonrası hastanemiz tarafından temin edilen korselerin üç ila dört hafta arası uygulanması sonucun korunması açısından önemlidir.

Liposuction Ameliyatlarında Anestezi Uygulanmalı mıdır?

Liposuction, yapılacak bölge ve yapılacak alan sayısına göre lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılmaktadır.

Liposuction Sonrasında Kilo Alsam Ne Olur?

Kilo alınması halinde liposuction yapılan alanlarda çok az yağ birikirken, yapılmayan alanlarda daha fazla yağ depolanması olabilmektedir. Bu nedenle liposuction olanlar aşırı kilo almaktan kaçınmalıdır.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction; karın, bel, sırt, bacak, gıdı, karın içi ve diz içi  gibi vücutta yağ birikiminin olduğu tüm bölgelere uygulanabilir.

 

Vücut Estetiği

Özellikle ani kilo alıp verme veya doğum sonrası vücutta oluşan deformitelerin (şekil bozuklukları) giderilmesine yönelik yapılan estetik operasyonlardır. Başlıca meme estetiği karın estetiği, kol ve bacak estetiği işlemleri tek tek yapılabildiği gibi kombine bir şekilde de yapılmaktadır.

Kombine Uygulamaların Avantajları Nelerdir?

Kombine uygulamalar sayesinde hasta bir anestezi ile birden fazla bölgedeki problemlerinden kurtulmaktadır. Optimal sonuca ulaşılmasında aynı estetik ünite içerisinde olan bölgelere yapılan işlemler son derece faydalı olmaktadır.

İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Yapılan ameliyat sayısına bağlı olmakla birlikte genellikle ortalama iki hafta içerisinde hastalarımız normal yaşantılarına dönebilmektedir. 

Vücut Estetiği Ameliyatları Tek Seansta mı Yapılır?

Eğer hastanın genel sağlık durumu iyiyse tek seansta yapılmaktadır. Ancak yapılacak operasyon sayısına göre anestezi süresini çok uzatmamak ve hastanın günlük yaşama erken dönmesini sağlamak için vücut estetiği operasyonları çoklu seanslara bölünebilmektedir. 

Temel Vücut Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Meme küçültme, meme dikleştirme, meme büyütme, karın germe, kol germe, bacak germe, bel, karın, sırt liposuction gibi operasyonlar vücut estetiği operasyonlarının temelini oluşturmaktadır.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doktorlarımız