Sitede Ara

Obezite cerrahisi, günümüzde laparoskopik / robotik yöntemlerle yapılmakta ve %1-3 civarında komplikasyon oranlarıyla özellikle deneyimli ve uzman akademik ellerde yapılabilmektedir.

Hastaların yeniden sağlıklarına kavuşmaları için gerek görüldüğünde; Endokrinoloji, diyetisyenlik, genel cerrahi göğüs hastalıkları, kardiyoloji desteği ve gerektiğinde psikiyatri yardımı alanında uzman akademik kadromuz tarafından sağlanmaktadır.

Neleri Tedavi Ediyoruz?

Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde, alanında uzman akademik ekip tarafından multidisipliner bir yaklaşımla hastanın obezite profili çıkartılarak kendisine en uygun tedavi yöntemi belirlenmektedir. Bunun yanı sıra vücut kitle indeksi (VKİ) 35 ve üzerinde tansiyon, şeker, kolesterol yüksekliği, uyku apnesi gibi ek hastalığı olanlara ya da VKİ 40 ve üzerinde hiçbir hastalığı olmayan fazla kiloya sahip bireylere de obezite ile ilgili cerrahi yöntemler önerilmektedir.

Girişimsel Radyoloji

Endoskopik Müdahaleler

Gerekli durumlarda en hızlı ve en uygun müdahaleyi yapabilen geniş bir ekibe sahibiz. Tip 2 diyabette (insülin gerektiren ya da gerektirmeyen ancak vücutta insülin rezervi olan) yapılan şeker ameliyatı diye adlandırılan ameliyat tekniği de uygulanmaktadır.

Hastanemizde ayrıca, obezite ( morbid obezite ) sorununu hastalık derecesinde yaşayan bireylere en uygun tıbbi yardım yapılmaktadır. Bu tür hastaların yeniden sağlıklarına kavuşmaları için gerek görüldüğünde; Endokrinoloji, diyetisyenlik, genel cerrahi göğüs hastalıkları, kardiyoloji desteği ve gerektiğinde psikiyatri yardımı yine alanında uzman akademik kadromuz tarafından sağlanmaktadır.

Teknolojimiz

da Vinci® 

Obezite hastalarındaki geniş ve kalın yağ tabakası cerrahın müdahale olanağını kısıtladığı gibi planlanan müdahalenin yapılmasını da güçleştirmektedir. da Vinci® Robotik Cerrahi Sistemi ile gerçekleştirilen ameliyatlarda bu sorun ortadan kalkmaktadır. da Vinci® Robotik Cerrahi Sistemi ile yapılan obezite ameliyatları arasında da ilk sırada obezite cerrahisinde altın standart olarak kabul edilen gastrik by-pass ameliyatları gelmektedir.