Sitede Ara

İstanbul Medipol Üniversitesi Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi

Tıp dünyasında son yıllarda artan gelişmelerle beraber; genetik testler pek çok hastalığın risk faktörü, tanısı, tedavisi, takibi ve prognozun belirlenmesinde zorunlu hale gelmiştir.

İstanbul Medipol Üniversitesi Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi; mevcut olan laboratuvar alt yapısı ve yeni teknolojik cihaz donanımını kullanarak 2016 yılında faaliyetine başlamıştır. Test sayısı ve çeşitliliği kapasitesini hızla geliştiren merkezimiz; Medipol Sağlık Grubunun kendi hastanelerine hızlı ve güvenilir hasta sonuçları vermek yanında, tüm Türkiye’de yapılamayan genetik testler için referans laboratuvar olma misyonunu taşımaktadır.

Laboratuvarımız; alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek yeni testleri hastalarına ve hekimlerine sunmakta, aynı zamanda bilimsel danışmanlık yapmaktadır. Rutin çalışmaların yanında çok sayıda bilimsel araştırma projesinin tamamlanmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca değişik ülkelerden hastalara hizmet vererek hem hastalara umut olmakta hem de ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Yenidoğan Genetik Tarama, Genetik Taşıyıcılık Tarama, tek gen hastalıkları, metabolik hastalıklar, nörodejeneratif hastalıklar, farmakogenetik gibi tüm genetik testleri çalışan, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi olarak hizmet sunmaya devam etmektedir.

İstanbul Medipol Üniversitesi Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi hakkında detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.