Sitede Ara

Kişiye Özel Kanser Tedavileri Hayat Kurtarıyor

Ayrıca kanser hastaları ameliyat ve tedavi sürecinde ya da tedavi sonrası iyileşme ve rehabilitasyon sürecinde yaşam kalitelerini terapilerle yükseltebiliyor. Beslenme tedavileri, yoga, meditasyon, egzersiz, sanat tedavisi ve müzik terapileri duygu durumlarını güçlendiriyor” dedi.

Yaklaşık yılda her 100 bin kişinin 500’e yakınına kanser teşhisi konulduğuna dikkat çeken Yıldız, “Bu oranda her üç kişiden birinin hayatı boyunca kansere yakalanma ihtimali doğuyor. Kanserde erken teşhis konabilirse oldukça yüksek oranda iyileşme sağlanıyor. Bilmelisiniz ki genetik faktörlerden çok çevresel faktörler bu hastalığa neden oluyor. Dünya Kanser Günü’nde insanlara tek bir mesajım var. Lütfen sigara içiyorsanız bırakmak için her yolu deneyin, zira kanserlerin yüzde 30’u da sigara ile ilişkilidir” diye konuştu.

Hızlı Yayılan Kanser Türleri ve Korunma Yolları

Kanser çeşitlerinden pankreas, akciğer, mide, safra yolları ve karaciğer kanserlerinin hızlı yayılma potansiyeli olduğunu dile getiren Dr Yıldız, “Genetik faktörlerden ziyade kanserojen maddeler, başta tütün olmak üzere egzoz gazları, endüstriyel kirlilik, gıda ve tarımsal kimyasallar, yanmış ve aşırı kızartılmış yiyecekler, güneşe ve radyasyona aşırı maruz kalmak bu hastalığa neden olur. Bu etkenleri ortadan kaldırabilir ya da en aza indirgeyebilirsek kanserden önemli bir orandan korunmuş oluruz” diye konuştu.

okumak için tıklayınız!


07 Şubat 2018, Çarşamba