Sitede Ara

Sağlıkta kaliteyi ödülle taçlandırdık. Türkiye’nin en itibarlı markası Medipol

Türkiye’nin önemli yayınlarından biri olan Marketing Türkiye ile Akademetre’nin ortaklaşa düzenlediği The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri sahiplerini buldu. Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleşen ödül töreninde Medipol, sağlık sektöründeki en itibarlı marka seçilerek ‘The One Awards’ ödülünü kazandı.

Bu yıl 38 kategori üzerinden değerlendirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü”nde saha araştırması tamamlanarak ilk beşe kalan markalar belirlendi. Toplam 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen yüz yüze görüşmeler sonucunda 38 sektörün yıl içinde itibarını en çok artıran markaları ve bu başarıya ortak olan paydaşları belirlendi. İlk kez 2015 yılında 12 sektör üzerinden yapılan İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü’nde farklı sektörlerden gelen talepler doğrultusunda 2016 yılı ocak ayında ölçümlemenin ve ödüllerin kapsamı genişletilmiş, kategori sayısı 32’ye çıkarılmıştı. The One Awards üçüncü yılında kapsamını daha da genişleterek 38 kategoride yılın itibarını artıran markaları belirledi.

9 ANA KRİTERDE İTİBAR VE MARKA DEĞERİ ARAŞTIRMASI

Çalışmanın modeli “Genel Başarı" ve "Yıl Performansı" olmak üzere iki aşamada değerlendirildi. Genel başarı değeri "Marka Bilinirliği", "Yakından Tanıma Skoru", "Güven Skoru", "Farklılık Skoru", "İletişim ve Reklam Çalışmaları Beğeni Skoru", "Tavsiye Skoru'', "Ticari Faaliyetlerini Destekleme Skoru", "Sosyal Sorumluluk Beğeni Skoru" ve "Genel Beğeni Skoru" olmak üzere 9 ana kriterin itibar ve marka değeri üzerindeki etkisine göre ağırlıklandırılmasıyla ortaya konuldu. Çalışmanın ikinci ayağı olan 2016 performans değerlendirilmesinde ise aynı kriterlere göre markaların yıl içi başarıları belirlendi. Törende, 2016 yılında itibarını en çok artıran markaların yanı sıra bu markaların paydaşları olan reklam, halkla ilişkiler ve medya planlama ajansları da ödüllerine kavuştu.

“HEDEFİMİZ DÜNYA”

Törende Medipol Eğitim Sağlık Grubu adına ödülü alan, Medipol Üniversitesi Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. O. Gazi Yiğitbaşı, yaptığı konuşmada “Türkiyede öne çıkan bütün markalar gibi biz de Medipol grubu olarak sadece 75 milyon ülkemiz insanına değil aynı zamanda 300 milyona yakın nüfus içeren bölge ülkelerine de hizmet etme hedefindeyiz. Bu açıdan bakıldığında bölge barışının ne kadar önemli olduğu açıktır. Umarım en kısa zamanda bu sıkıntılı günler geride kalır ve hepimizin önü açılır.” Marketing Türkiye ve Akademetre’ye de teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Yiğitbaşı, “Bu vesileyle, Medipol markası olarak başarımızın Marketing Türkiye ve Akademetre yetkililerinin yapmış oldukları böylesi objektif bir değerlendirmeyle takdir edilmesi bizi onurlandırmıştır. Emeği geçen herkese ve bu başarıyı oluşturan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hepinize sağlıklı günler diliyorum” diye de belirtti.

ÖNEMLİ BİR REFERANS MERKEZİ

Sağlık sektöründe itibarını artıran marka olarak ödüllendirilen Medipol, Türkiye’nin en fazla branş sayısına sahip sağlık grubu olarak biliniyor. Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için, koruyucu/iyileştirici sağlık hizmetlerinde yaptığı büyük yatırım ve atılımlarıyla dikkat çekiyor. Sahip olduğu modern mimari, akıllı bina teknolojisi ve ileri tıbbi donanımı ile hem ulusal hem de uluslararası arenada önemli bir referans merkezi sayılan Medipol Eğitim Sağlık Grubu’nun bu başarısı The One Awards ödülü ile taçlanmış oldu.


05 Ekim 2017, Perşembe