Sitede Ara

Medipol Üniversitesi Hastanesi 2017 yılını 3 ödülle taçlandırdı

Kardeş ülke Azerbaycan Medipol’ü seçti

Yılın en iyilerinin seçildiği “The First” 2017’nin sekizincisi, bu yıl Ekim ayında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde düzenlendi. Törende, “Yılın En İyi Sağlık Kurumu” ödülü kaliteli ve hasta odaklı sağlık hizmetiyle, Medipol Üniversitesi Hastanesi’ne verildi. Azerbaycan’da 3 yıldır faaliyet gösteren Medipol Ofisi, tedavi talebinde bulunan her hasta ve yakınına ilk andan itibaren dünya standartlarında sağlık hizmeti sunuyor. Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile yapmış olduğu karşılıklı anlaşma sonunda hastane bünyesindeki akademisyen doktor kadrosu, bilgi ve deneyimlerini Azerbaycan’daki meslektaşları ile paylaşıyor. Bunun yanı sıra, hastane hekimleri, staj ve eğitim talebinde bulunan lisans ve lisansüstü öğrencileri hastane ve üniversitemize kabul ederek, eğitim süreçlerinde de onlara destek oluyor.

Bir ödül de Almanya’dan geldi

ITT Messe Uluslararası Turizm ve Ticaret Fuarı kapsamında, Türk-Alman Turizm&Kültür Derneği (TDTK)’nin katkılarıyla Avrupa Başarı Ödülleri’nin bu yıl ikincisi gerçekleşti.

Almanya Essen'de yapılan gala gecesinde lider markalar ve isimler, başarılı çalışmalarıyla ödül alırken, Medipol Üniversitesi Hastanesi de sağlık alanında “Yılın Sağlık Kuruluşu” seçildi. Avrupa Başarı Ödülleri,  Avrupa'da Türkler tarafından gerçekleştirilen ve aynı zamanda Avrupalılara da ödül veren tek organizasyon olarak biliniyor.

Medipol Sağlık Grubu İşletme Direktörü Özer Koca

“Ülkemizde ve Uluslararası arenada Türkiye’deki sağlık sektörünü doğru platformlarda layıkıyla temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti sunan hastanemiz, Türkiye ekonomisine de bu anlamda ciddi katkı sağlıyor. Medipol ailesi olarak çalışmalarımızın sonucu aldığımız ödüller tüm çalışanlarımızın motivasyonunu yükseltirken bizlere hem mutluluk hem de gurur veriyor.

Medipol Üniversitesi Hastanesi, kapasitesi ve hasta odaklı tedavi imkanlarıyla Türkiye, Avrupa ve Balkanlar’da yer alan en kapsamlı hastane komplekslerinden biri olarak gösteriliyor. Hastanede, Avrupa, Balkan ülkeleri, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan ve diğer Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri dahil yılda 92 ülkeden yaklaşık 25 bin hastaya sağlık hizmeti sunuluyor.                                          

Avrupa Başarı Ödülleri hakkında…

Avrupa Başarı Ödülleri adı altında gerçekleşecek olan Kültür Turizm ve Ticaret Fuarı, Turizm gibi önemli bir alanda halkla ilişkiler oluşturmanın yanı sıra satış, satış destekleme ve bilgi değişiminin gerçekleşmesi için oluşturulmuş bir platformdur. Avrupa Başarı Ödülleri,  Avrupa'da Türkler tarafından gerçekleştirilen ve aynı zamanda Avrupalılara da ödül veren tek organizasyon olma özelliğini taşımaktadır. Bu yıl da ilk kez bu organizasyonda, Türkiye ve Avrupa’dan olmak üzere birbirinden farklı alanlarda varlık gösteren birçok başarılı isim buluşturuldu.  Gala gecesi organizasyonuyla başlayarak 5 gün süren fuar, uluslararası boyutta, güçlü ortalıklara zemin hazırlamaktadır.

Azerbaycan “The First 2017” hakkında…

Özel bir şirket tarafından düzenlenen “The First” ödül töreni Azerbaycan’da gerçekleştiriliyor. Sekiz yıldır düzenlenen ve yılın en iyilerinin seçildiği “The First” organizasyonunda alanında en iyi olan kurumlara ödül veriliyor. 8.Uluslararası “The First 2017” törenine Birinci Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Vagif Aliyev, Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Halk yazarı Anar, Halk sanatçıları Firangiz Alizade, Vagif Mustafayev, Rasim Balayev, Alim Gasımov, onur sanatçıları Fargana Gasımova, Azad Ahmadov, Türkiye 'nin Moldova Büyükelçisi Hulusi Kılıç, bilim adamı İsa Habibbayli, TİKA Başkanı Serdar Çam, Türkiye Milli Kütüphane Başkanı Zülfi Toman, Türkiye Milli Kütüphane Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Fidan, Türk sanatçı Mehmet Usta, Türk Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan, iş adamı Hüseyin Büyükfırat, Azerbaycan Yazarlar Birliği Üyesi, Şair Nigar Hasanzade, Azerkitap’ın proje yönetmeni Sabir Hasanov, genç besteci/şair ve Azerbaycan Yazarlar Birliği üyesi Aysel Kerim, “Z Company” şirketinin başkanı Zamig Yunisov, Türk sanatçısı ve sunucusu Armağan Zengin, Azad Mammadov, Tebrizli yazar Faranak katılım gösterenler arasındaydı.

hurriyet.com.tr'deki haberi okumak için tıklayınız.


31 Ekim 2017, Salı