Sitede Ara

Erken Boşalma Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erken boşalma, bir erkekte cinsel ilişki sırasında ya da cinsel ilişkiye hazırlık aşamasında çok kısa bir süre sonra, isteği dışında boşalma olarak tanımlanmaktadır. Bu, erkeklerin cinsel ilişki süresini kısaltması ve cinsel ilişki sırasında ya da sonrasında rahatsızlık hissetmelerine neden olabilmektedir.

Erken boşalma, fizyolojik veya psikolojik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Bunlar arasında; sertleşme problemleri, stres, kaygı, depresyon, cinsel açlık veya cinsel aşırı yoğunluk gibi faktörler yer almaktadır.

Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Erken boşalma tedavisi, hastanın durumuna göre farklı yolları içerebilmektedir. Tedavi, cinsel terapiler, cinsel eğitim, cinsel çalışma terapileri, psikolojik destek ve ilaçlar gibi farklı seçenekleri bulunmaktadır. Tedavinin, bir uzman doktor tarafından yapılması gerekmektedir. 

Cinsel terapiler ve cinsel eğitim, hastanın cinsel performansını ve cinsel ilişkilerini iyileştirmesine yardımcı olabilmektedir. Cinsel çalışma terapileri, cinsel performansını iyileştirmek için fiziksel ve psikolojik becerilerin geliştirilmesini içerebilmektedir.