Sitede Ara

Bacak Germe Ameliyatı Nedir? Kimlere, Nasıl Uygulanır?

Bacak Germe Ameliyatı Nedir? Kimlere, Nasıl Uygulanır?

Bacak germe ameliyatı, günümüzde birçok insanın fiziksel özelliklerini ve yaşam kalitesini artırmak için tercih ettiği bir estetik cerrahi işlemdir. 

Bacak Germe Nedir?

Bacaklarda zamanla ya da kilo kaybı gibi nedenlerle sarkmalar, gevşemeler olabilmektedir. Bu estetik operasyon, bacakların daha güzel görünmesini, cildi daha pürüzsüz ve gergin bir hale getirmek için uygulanmaktadır.

Bacak Germe Ameliyatı Nedir?

Bacak germe ameliyatı, derinin sarkması, fazla yağların birikmesi veya genetik sebeplerle bacakta oluşan estetik bozuklukları düzeltmek için yapılan bir operasyondur. Bu ameliyat, genellikle deri sarkmaları sonucu oluşan estetik deformasyonları gidermek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Bilgi ve Randevu Almak İçin Formu Doldurun

Bacak Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Ameliyat, genellikle aşağıdaki durumları yaşayan kişilere önerilmektedir.

  • Aşırı kilo verme sonucu bacak derisinde sarkmalar meydana gelen kişiler.
  • Yaşa bağlı olarak bacak derisinde elastikiyetini yitiren kişiler.
  • Genetik sebeplerle bacak bölgesinde estetik olarak hoşlanmadığı bölgelere sahip olanlar.
  • Ciddi yaralanma veya travma sonucu bacakta oluşan skar dokusunu gizlemek isteyenler.

Bacak Germe Ameliyatını Hangi Doktor Yapar?

Bacak germe ameliyatı, doğru adaylarda, doğru tekniklerle ve bir estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı tarafından yapıldığında oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. 

Bacak Germe Ameliyatının Yöntemleri Nelerdir?

Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. İşlem süresi, yapılacak işlemin kapsamına ve hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Bacak İçi Germe Ameliyatı

Bacak içi germe, özellikle hızlı kilo kaybı sonrası sarkan veya fazla deriye sahip olan bireylerin iç bacak bölgesindeki fazla deriyi ve yağ dokusunu çıkarmak için yapılan estetik bir operasyondur. Aynı zamanda yaşla birlikte elastikiyetini kaybeden derinin sarkmalarını da gidermek amacıyla uygulanabilmektedir.

Mini Bacak Germe Ameliyatı

Mini bacak germe, geleneksel bacak germe ameliyatının daha kısıtlı bir versiyonudur. Bu ameliyat, bacak derisinde hafif sarkmaları düzelten ve daha sıkı bir görünüm kazandıran bir estetik operasyondur. 

Mini bacak germe, genellikle bacağın üst kısmında, özellikle de iç bölgede sınırlı sarkma veya gevşeme olan hastalarda tercih edilmektedir.

Üst Bacak Germe Ameliyatı

Üst bacak germe, özellikle kilo verme sonrası sarkmış olan bacak içi derisini toparlamak ve daha sıkı bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan bir plastik cerrahi prosedürüdür. Bu ameliyat, bacak iç yüzeyinin estetik görünümünü iyileştirebilmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Bacak germe ameliyatı kişiye özel uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yapılacak işlemin yöntemine göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle bacak germe ameliyatı güncel fiyatları için hastanemizden bilgi alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bacak İçi Sarkmasının Sebepleri Nelerdir?

Bacak içi sarkmasının sebepleri arasında; yaşlanma, hızlı kilo kaybı, gebelik, genetik faktörler ve hızlı yaşam tarzı yer almaktadır. Bacak içi sarkmasını önlemek ya da azaltmak için egzersiz yapmak, dengeli beslenmek, cildi nemlendirmek ve koruyucu güneş kremleri kullanmak gibi önlemlerin alınması gerekmektedir. Ancak şiddetli sarkmalar için cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulabilmektedir. 

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyat sonrası, bölgede hafif bir şişlik ve morluk olması normaldir. Hastaların büyük bir kısmı, ameliyat sonrası 1-2 hafta içinde normal yaşantısına dönebilmektedir. Ancak spor gibi ağır fiziksel aktivitelere başlamadan önce doktorun önerileri dikkate alınmalıdır.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Bazı hastaların cilt tipleri, iyileşme sürecinde daha az belirgin izler ile sonuçlanabilirken, bazı hastalar için izler daha belirgin şekilde kalabilmektedir. Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanları izleri olabildiğince az belirgin kılacak teknikleri kullanmakta ve hastalara izlerin olabildiğince hafiflemesi için ne yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır.

Bacak Germe Kalıcı Bir İşlem midir?

Ameliyat sonrası sonuçlar kalıcıdır. Ancak hastanın cildi zamanla yaşlandıkça esnekliğini yitirebilir ve bu da bazı derecede sarkmaya neden olabilir. Ancak ameliyat öncesi duruma göre çok daha iyileşmiş bir görüntü sağlar. Sonuç olarak, bacak germe ameliyatının sonuçları kalıcıdır, ancak cildin doğal yaşlanma süreci nedeniyle zamanla bazı değişiklikler olabilir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası Korse Kullanılır mı?

Ameliyatı sonrası yaklaşık bir ay boyunca korse kullanılması önerilmektedir.

Ameliyat Ne Kadar Sürer?

Bacak germe ameliyatı hastaya göre değişmekle birlikte 2-3 saat aralığında sürmektedir.

Bacak Germe Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

  • Bacak bölgesindeki fazla yağ dokusunu ortadan kaldırma.
  • Daha sıkı ve gergin bir bacak derisine sahip olma.
  • Daha estetik bir görünüm kazanma.
  • Özgüvenin artması ve sosyal hayatta daha aktif olma.

10 Ağustos 2023