Sitede Ara

Koşuyolu İstanbul Medipol Hastanesi Hakkında

İstanbul Medipol Hastanesi, 1987 yılından beri kendini sağlığa adayan, Türkiye çapında hizmet ve birikimleriyle başarısını ispatlayan altın bir zincirin son halkası olarak kurulmuştur. Türkiye ve İstanbul’un birçok merkezinde 1987 yılından beri sunulan sağlık hizmeti İstanbul Medipol Hastanesi’nin 1996 yılında devreye girmesiyle birlikte daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Neredeyiz?

Hastanemiz, Ankara-Harem asfaltı üzerinde Kadıköy Koşuyolu’nda, E-5 karayolu ve Koşuyolu Köprüsünün hemen yanındadır. Ulaşımı kolay olan hastanenin dört tarafı yola nazırdır ve konumu ile stratejik öneme sahip bir noktada bulunmaktadır.

Biz kimiz?

Yaklaşık 6.500 m2 kapalı alana sahip modern mimari yapısını ileri tıp teknolojisi ve güçlü sağlık kadrosu ile birleştiren İstanbul Medipol Hastanesi; 33 kliniği, 20 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathanesi, lüks hasta odaları, yeşillikler içindeki bahçesi ve geniş otoparkı ile İstanbul Anadolu yakasının önde gelen özel sağlık kuruluşlarından biridir.

Kısaca kliniklerimiz...

İstanbul Medipol Hastanesi, ayakta ve yataklı hür türlü tıbbi hizmeti güvenle verebilecek teknolojik donanım ve uzman kadroya sahip bulunmaktadır.

365 gün 24 saat Acil Servisimiz

Son yeniliklerden sonra 2 Cerrahi Müdahale, 2 Acil Müdahale, Pansuman, Alçı, Enjeksiyon ve 11 yataklı Müşahade bölümleri ile giderek büyüyen Acil Servisimizde merkezi oksijen ve azot protoksit tesisatları bulunmaktadır. Tüm optimum koşulların sağlandığı Acil Servisimizde; kaza sonrasında her türlü yaralanma, yanık, bayılma, kanama, ateş, solunum güçlüğü, kalp krizi, zehirlenme ile ilgili her türlü acil müdahaleler yapıl(makta)ıyor, gerektiğinde ameliyat tam teşekküllü acil ekibimiz tarafından hızla gerçekleştirilmektedir.

Modern tıbbi donanımlı Ameliyathanelerimiz

Hastanemizin mükemmel tıbbi donanıma sahip 6 ameliyathanesinde mikroskopik, endoskopik, artroskopik ve laparoskopik ameliyatların da aralarında olduğu her türlü ameliyat başarı ile yapılmaktadır. En son teknolojinin kullanıldığı, modern donanımlı ameliyathanelerimizde; çocuk cerrahi, genel cerrahi, kadın hastalıkları, üroloji, ortopedi, göz, kulak-burun-boğaz, beyin cerrahi, plastik cerrahi ameliyatları başarı ile yapılmaktadır.

Hayata yeni kattıklarıyla Doğumhanemiz

Ameliyathanelerimizle benzer donanıma sahip bulunan doğumhanemizde tamamı bayanlardan oluşan uzman ve deneyimli ekibimiz, sıcak ve güvenilir bir ortamda hizmet vermektedir. Modern doğum ve ağrı odaları, doppler ve kardiotakograf, ultrasonografi gibi modern tıbbın bütün imkanlarıyla donatılmış olan ünitemizde, ağrısız doğum (epidural anestezi vb.) sezaryen ve tüm ameliyatlar yapılabilmektedir.

Referans merkezi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz

Hastanemiz bünyesinde Marmara Bölgesi’nin sayılı tam donanımlı Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitelerinden biri hizmet vermektedir. Ülkemizde büyük sorun olan, özellikle erken doğan ve sorunlu bebeklere Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde dikkatle bakılmakta ve sağlıklı bir şekilde ailelerine teslim edilmektedir. Ünitemizde; 12 küvöz, 2 açık yatak, 1 transport küvöz, 8 mekanik ventilatör, kan gazı cihazı, 13 fototerapi cihazı, 16 pulse oksimetre, 16 portable tansiyon aleti, 13 infüzyon pompası, portable röntgen cihazı, aynı ortamda kranial USG yapabilme imkanı ve merkezi oksijen sistemi bulunmaktadır. Ünitede; 650 gram ya da 25 haftalık gibi prematüre (erken) doğan, solunum güçlüğü çeken, yenidoğan sarılığı sebebi ile kan değişimi yapılan, enfeksiyona bağlı problemi bulunan ya da cerrahi müdahale gerektiren bebekler gibi yenidoğan dönemine ait çeşitli sorunları bulunan bebeklere bakılmaktadır. Alanlarında uzman güçlü sağlık kadrosu, özel eğitimli hemşireleri, teknik donanımı, sayısal yeterliliği ve genişleyen mekanı ile 24 saat hizmet veren ünitemizde, sadece hastanemizde doğan sorunlu bebeklere değil, transport küvez ile diğer hastanelerde doğan sorunlu bebeklere de yardım eli uzatılmaktadır.

‘Yoğun bir tutkudur yaşamak’... Erişkin, Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitemiz

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ile 'yoğun bakım' alanında önemli bir yere sahip hastanemiz, Erişkin, Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitesi ile aynı başarıyı devam ettirme amacındadır. Erişkin, Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitemiz, en ileri tıp teknolojilerinin kullanıldığı modern monitörler ve izleme olanakları ile donatılmıştır. Ünitede modern tıbbi donanıma sahip yapısı içinde; 5 özel yoğun bakım yatağı, ventilatör, monitör, perfüzatör, infüzyon pompası, beslenme pompası, portable röntgen cihazı, portable vispilatör, portable ventilatör, kan gazı cihazı ve merkezi oksijen sistemi bulunmaktadır. Yoğun Bakım Ünitemiz; multidisipliner, kalp ve damar hastaları ile ameliyat sonrası riskli hastalara hizmet verebilecek, komplikasyonları göğüsleyebilecek, destek tedavi ve idame bakımı sağlayabilecek niteliktedir. Kafa travmaları ve birçok organın hasar gördüğü, yeterli solunumun yapılamadığı, vücut dengelerinin çok bozulduğu politravma, sepsis ve benzeri hastalıklar yanında zehirlenmelerde de her türlü teknik donanıma sahip moniterizasyonu içeren, en ileri düzeyde tedavi ve bakım olanağına sahiptir.

Dünya standartları ölçüsünde bir kalite ile çalışan Laboratuarlarımız

Bakteriyoloji, biyokimya, hematoloji, hormon-ELISA, mikoloji, mikrobiyoloji, patoloji ve seroloji-immünoloji tümör markırları tetkikleri laboratuarımızda 24 saat aralıksız yapılabilmektedir. Dünya standartları ölçüsünde bir kalite ile çalışan laboratuarımız, hastanemizin dışına da hizmet vermektedir. Radyoloji laboratuarımızda ilaçlı ilaçsız tüm radyolojik tetkikler başarı ile gerçekleştirilmektedir. Portable röntgen cihazı sayesinde hastalara yataklarında, bebeklere de küvözlerinde röntgen çekme imkanı sunulmaktadır. “Hastanemizde mamografi, ultrasonografi ve endoskopi cihazları ile incelenen meme, sindirim, boşaltım ve jgenital sistem rahatsızlıklarında, teşhisler çok kısa sürede ve isabetli bir biçimde konulmaktadır.

Sağlık kadromuz

Branşlarının en başarılı isimlerinden oluşan uzman hekimimiz ve tecrübeli sağlık kadromuz, tüm hastalarımıza bilimsel bir hizmet, yakın bir ilgi ile destekledikleri ‘sağlıkta güven, hizmette konfor’ ilkesi çerçevesinde, teşhis ve tedavi hizmetlerini sunmaktadır.

Organizasyon Şeması

Özel İstanbul Medipol Hastanesi organizasyon şeması için tıklayınız.