Sitede Ara

Hastane Hakkında

Medipol Üniversitesi Esenler Hastanesi, Esenlerde, Birlik Mahallesi Bahçeler caddesi No:5 adresinde hizmet vermektedir. Merkezi konumu, modern mimari yapısı, ileri tıp teknolojisi ve güçlü sağlık kadrosu ile ayakta ve yataklı her türlü tıbbi hizmeti güvenle verebilen Medipol Üniversitesi Esenler Hastanesi, özellikle belli branşlarda İstanbul'un önde gelen özel sağlık kuruluşları arasında yer almaktadır.

365 gün 24 saat Acil Servisimiz

Cerrahi müdahale, acil müdahale, pansuman, alçı, enjeksiyon ve müşahade bölümleri ile tüm optimum koşulların sağlandığı Acil Servisimizde; kaza sonrasında her türlü yaralanma, yanık, bayılma, kanama, ateş, solunum güçlüğü, kalp krizi, zehirlenme ile ilgili her türlü acil müdahaleler yapılmakta, gerektiğinde ameliyat tam teşekküllü acil ekibimiz tarafından hızla gerçekleştirilmektedir.

Modern tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste 11 kişilik monitörlü hasta izleme olanağı olan erişkin acil müşahede odası bulunmakta, hastaların ilk tedavi ve gözlemleri burada yapılmaktadır.

Modern tıbbi donanımlı Ameliyathanelerimiz

Hastanemizin mükemmel tıbbi donanıma sahip 5 ameliyathanesinde; mikroskopik, endoskopik, artroskopik, laparoskopik ve mikrocerrahi ameliyatların da aralarında olduğu her türlü ameliyat başarı ile yapılmaktadır. En son teknolojinin kullanıldığı, modern donanımlı ameliyathanelerimizde; genel cerrahi, kadın hastalıkları, üroloji, ortopedi, göz, kulak-burun-boğaz ve baş-boyun cerrahisi, beyin cerrahisi, plastik cerrahi ameliyatları başarı ile yapılmaktadır.

Hayata yeni kattıklarıyla Doğumhanemiz

Ameliyathanelerimizle benzer donanıma sahip bulunan doğumhanemizde tamamı bayanlardan oluşan uzman ve deneyimli ekibimiz, sıcak ve güvenilir bir ortamda hizmet vermektedir. Modern doğum ve ağrı odaları, doppler ve kardiotakograf, ultrasonografi gibi modern tıbbın bütün imkanlarıyla donatılmış olan ünitemizde, ağrısız doğum (epidural anestezi vb.) sezaryen ve tüm ameliyatlar yapılabilmektedir.

Dünya standartları ölçüsünde bir kalite ile çalışan Laboratuvarımız

Bakteriyoloji, biyokimya, hematoloji, hormon-ELISA, mikoloji, mikrobiyoloji, patoloji ve seroloji-immünoloji tümör markırları tetkikleri Laboratuvarımızda 24 saat aralıksız yapılabilmektedir. Dünya standartları ölçüsünde bir kalite ile çalışan Laboratuvarımız, hastanemizin dışına da hizmet vermektedir.

Yeni nesil teknoloji ile donatılan Radyolojimiz

Radyoloji laboratuvarımızda ilaçlı ilaçsız tüm radyolojik tetkikler başarı ile gerçekleştirilmekte, portable cihazlarımız sayesinde hastalara yataklarında, bebeklere de küvözlerinde çekim yapma imkanı sunulmaktadır.

Sağlık kadromuz

Branşlarının en başarılı isimlerinden oluşan uzman hekimlerimiz ve tecrübeli sağlık kadromuz, tüm hastalarımıza bilimsel bir hizmet, yakın bir ilgi ile destekledikleri ‘sağlıkta güven, hizmette konfor’ ilkesi çerçevesinde, teşhis ve tedavi hizmeti sunmaktadırlar.