Sitede Ara

Vivior Teknolojisi

Yakın gözlüklerinizden Vivior teknolojisiyle kurtulabilirsiniz. Giyilebilir Vivior teknolojisiyle göz tedaviniz ihtiyaçlarınıza göre şekilleniyor. Taşınması oldukça kolay olan bu sistem gözlüğünüze takıldığı andan itibaren çalışmaya başlıyor. 72 saat boyunca adeta bilim insanları, mühendisler ve doktorlardan oluşan büyük bir ekip günlük aktivitelerinizde size eşlik ederek görüş alışkanlıklarınız hakkında detaylı bilgileri topluyor. Bu bilgiler doğrultusunda göz doktorunuz size en uygun tedavi yöntemini uygulayarak gözlük veya lenslerden kurtulmanıza yardımcı oluyor.

İnsanlar mesleklerine, hobilerine ve yaşam tarzlarına göre bir görüş alışkanlığına sahiptirler. Kâğıt üzerine resim yapan bir ressam yakın mesafeye bakarken, taksi şoförü ise daha çok orta ve uzak mesafeye odaklanır. Vivior teknolojisi, holter cihazının bir benzeri gibi sizin görüş alışkanlıklarınızı 72 saat boyunca kaydeder. 
Vivior topladığı veriler sayesinde kişinin en çok hangi alana odaklandığını bularak buna yönelik bir tedavi uygulanmasını sağlayan yeni nesil bir teknolojidir. Vivior uzman doktorların ve mühendislerin uzun süre araştırmaları sonucu ortaya çıkmış, görme bozukluğu yaşayan insanların ihtiyaçlarını saptamaya yönelik tasarlanmıştır. Viviorun kullanımıyla depolanan veriler 3 günlük (72 saat ) uzun bir gözlem sonucunda elde edilir. Bunlar hekime, hastanın alışkanlıkları ve gerçek ihtiyaçları konusunda geleneksel yöntemlerle ulaşabileceğimizden çok daha fazlasını sunan önemli bilgilerdir.

Objective Evaluation of Daily Near Activities Distance in Progressive Myopic Children

Objective Measurement of Photopic Illuminance Rate in Daily Life of Progressive Myopic Children