Sitede Ara

Kulağındaki çınlamalar, tümör kaynaklıydı. Konuşması bozulan, dili dönmemeye başlayan Gülizar Bakırcı, hastanemizde yapılan 7 saatlik ameliyatla tümöründen kurtuldu. Üstelik, kemoterapi veya radyoterapiye gerek kalmadan.

Kulak çınlaması deyip geçmemek lazım. Birçok hastalığın habercisi olan kulak çınlaması Gülizar Bakırcı'nın şikayetlerinin başında geliyordu. Bir yıl önce başlayan çınlamalar sonucu, zamanla duyma ve konuşmasında bozulmalar başlayan Bakırcı'nın çınlamaları, başka bir hastalığın habercisiydi; tümör. Kulak içerisine yerleşen 4 santimlik tümör Bakırcı'nın hayatını alt üst etti. İlk başlarda doğru teşhis konulamadığı için verilen ilaçlar çınlamaları daha da arttırdı. Öyle ki, gece yatarken kulağındaki gürültüden ötürü uyuyamıyordu. Bu süreçte gittiği doktorlardan biri "kulağında sivilce var, küçük bir operasyonla hallederiz" dedi ve müdahale etti. Bu müdahale, ağrı ve sesi azaltacağına daha da arttırdı. Bu arada konuşması bozulmaya, dili dönmemeye başladı. Araştırmaları sonucu gittikleri bir doktor kulak MR'ını çektirince sorun ortaya çıktı. Bakırcı'nın kulağında 4 santimlik bir tümör olduğu belirlendi. Fakat bu ameliyat riskliydi ve çok az hekim yapabilirdi.

Şah Damarının Üzerindeydi

Bakırcı, 3 kızıyla birlikte bu kez Medipol Üniversitesi Hastanesi’ne geldi ve Kulak, Burun, Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yıldırım Bayazıt'a ameliyat olmak istediğini söyledi. 7 saat süren ameliyatla Gülizar Hanım'ın tümörü temizlendi. Öyle ki, kemoterapi veya radyoterapiye de gerek kalmadı. Gülizar Bakırcı, iki gün sonra taburcu olduğunda artık kendi kendine yemek yiyor, yürüyor ve en önemlisi de çınlama olmadan huzurla uyuyordu. Prof. Dr. Yıldırım Bayazıt, "Beyin ile boyun arasında seyreden toplardamarın kafa tabanındaki bölümünden kaynaklanan, buradan şah damarı, yüz, yutma ve konuşma sinirleri, kulak ve boyun arasında seyreden bir tümördü. Bu hastamızın tümörü tam şah damarının üzerindeydi ve hastanın hayati tehlikesi vardı" diyor. Gülizar Hanım ise doktoruna teşekkür ederek başlıyor sözlerine: "Hocama ne kadar teşekkür etsem az. Onun sayesinde artık geceleri rahat uyuyorum. Torunumla bile vakit geçiremiyordum. Artık onunla daha rahat iletişim kuruyorum. Sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Medipol Üniversitesi Hastanesine ve çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum."