Sitede Ara

Günümüzde gelişmiş teknoloji sayesinde saç ekimi ile son derece doğal bir görünüm elde edilebilmektedir. Böylece saç kaybına bağlı oluşabilecek psikolojik travmalar ve sosyal yaşamdan uzaklaşma gibi sorunların da önüne geçilebilmekte, bireylerin kendilerini daha iyi hissetmesi sağlanabilmektedir. Günümüzde 30 yaş üzeri erkeklerin büyük bir çoğunluğu saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıyadır. Bu nedenle saç ekiminin erkekler için en çok uygulanan kozmetik cerrahilerin başında gelmesi sürpriz değildir. Öte yandan saç kaybı yalnızca erkeklere özgü değildir. Birçok kadın da saç kaybı veya seyrekleşmesi sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Saç kaybı genetik kalıtıma bağlı olarak yaşlanmayla beraber travmatik yaralanmalar sonrası veya çeşitli tıbbi rahatsızlıkları takiben oluşmaktadır. Neden ne olursa olsun vücutta yeterli oranda saç kökü olan tüm hastalara başarıyla saç ekimi yapılabilir. Sadece kafa derisinde değil; kaş, bıyık ya da sakal gibi vücutta kıl olan tüm bölgelerdeki kayıplarda bu yöntemle başarılı sonuçlar alabilmekteyiz. Medipol Mega Üniversite Hastanesi - Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Merkezi olarak saç ekimi uygulamalarında hedefimiz; hastalarımıza operasyon esnası ve sonrasında en az rahatsızlıkla, modern tıbbın imkân tanıdığı en konforlu şekilde doğal görünümlü, sağlıklı saçlar kazandırmaktır.

Saç Dökülmesi ile İlgili Bilmeniz Gereken Sorular ve Cevaplar

Saç dökülmesi yaşlanma, ilaç kullanımı ve hamileliğe bağlı hormonal değişiklikler, ailede kellik öyküsü gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Ayrıca bazı kaza ve yanıklar saçlı derideki kayıplara neden olabilir. Temelde en sık görülen saç kaybı erkek tipi saç dökülmesidir.

Saç Dökülmesi Problemi Yaşayan Biri Öncelikle Ne Yapmalı?

Öncelikle yapılması gereken ayrıntılı bir hormon kontrolüdür. Bu kontrollerde problem çıkmazsa saç ekimi yapılabilir. Ama saç dökülmesine neden olan başka bir sorun çıkarsa bunun için önce ilaç tedavisi uygun olacaktır.

Saç Ekiminde Ne Gibi Yöntemler Uygulanıyor?

Pek çok yöntem vardır. Bunlardan en yaygın ve başarılı olanı "microgreft" adı verilen yöntemdir. Buna göre ense bölgesinden alınan saçlar uygun parçalara ayrılarak saçsız alanda hazırlanan yerlere nakledilir.

Operasyon Ne Kadar Sürüyor?

Saçsız alanın büyüklüğüne göre 2-4 saat arasında sürer. Bazen yine saçsız alanın büyüklüğüne göre ikinci, hatta üçüncü kez işlemin tekrarı gerekebilir. Lokal anestezi altında, ağrısız bir şekilde operasyon tamamlanır.

Operasyon Öncesi Kişilerin Nelere Dikkat Etmesi Gerekiyor?

Saç ekimi mutlaka bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. İşin ehli olmayanlarca yapılan operasyonlarda alın çizgisinde bozukluklar, saç yönlerinin yanlış ekilmesi gibi problemler yaşanabiliyor. Bunu telafi etmek için ekstra girişim gerekebilir ama daha da önemlisi kişi bu süreçte moral olarak çöküp, görüntüsünden dolayı sosyal çevresinden uzaklaşabilir.