Sitede Ara

Medipol Üniversitesi Hastanesi, hasta güvenliği, kalite ve uygulamalar konusunda sağlık kurumlarını denetleyen JCI’dan aldığı akademik tıp merkezli hastane akreditasyonunu yenileme hakkı kazanan ilk hastane oldu.

Türkiye’de akademik tıp merkezli hastane standartlarına sahip ilk üniversite hastanesi sertifikasını 2014 yılında alan Medipol Üniversitesi Hastanesi, ülkemizde uluslararası JCI akreditasyonunu yenileyen ilk kurum olma unvanını da kazanmış oldu.  Kalite, uygulamalar ve hasta güvenliği bakımından ölçümlemeler yapıp standartlar sunan ve sağlık kurumlarının performanslarını ve çıktılarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için çözüm önerileri sunan JCI, Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde bulunan JCI Üniversite Hastanesi Standartları belgesini tekrar onayladı.

“BU RAPORLA GURUR DUYABİLİRSİNİZ”

JCI’ın Amerika’daki merkezinden gelen ve 5 kişilik alanında uzman ekiplerden oluşan denetmenler, 20-24 Şubat tarihleri arasında, Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde 5 günlük bir denetleme gerçekleştirdiler, çeşitli gözlemlerde bulundular. Ardından bir değerlendirme raporu hazırlayan denetçilerden David Loose “Böylesine büyük bir kompleks için hazırladığımız bu rapor oldukça iyi. Medipol çalışanları olarak bununla gurur duyabilirsiniz. Burada geçirdiğimiz süreç bizler için de çok iyi bir deneyim oldu” şeklinde konuştu. Akreditasyon, kuruluşların üçüncü bir tarafça belirlenen standartlara göre çalıştığının bağımsız ve tarafsız bir kuruluş tarafından onaylanması ve düzenli aralıklarla denetlenmesi manasına geliyor. Medipol Üniversitesi Hastanesi, Türkiye’nin en fazla branş sayısına sahip  sağlık kuruluşu olarak dikkat çekiyor. Toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için, koruyucu/iyileştirici sağlık hizmetlerinde yaptığı büyük yatırım ve atılımlarıyla öne çıkan kurumda teknolojiyle birlikte gelişen tıbbi donanımıyla, hem yerli hem de yabancı hastalara yüksek kalitede sağlık hizmeti sunuyor.

BAŞARI TESCİLLENDİ

Medipol Üniversitesi Hastanesi’nin bu başarısı yenilenen uluslararası akreditasyonla bir kez daha tescillenmiş oldu. Medipol Üniversitesi Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. O. Gazi Yiğitbaşı, yenilenen akreditasyonda emeği geçenleri tebrik ettikten sonra şunları söyledi: “Yaklaşık 4.5 yıldır faaliyet gösteren hastanemizin 515 yatak kapasitesine, Türkiye’de en fazla klinik branşla hizmet vermemize ve yoğun hasta sirkülasyonuna sahip olmamıza rağmen, bin 500 kadar kalite standardının söz konusu olduğu JCI denetiminde çok başarılı bir şekilde hem hizmet, hem de akademik akreditasyonu elde ettik. Bu başarıda emeği geçen bütün ekibimizi kutluyorum. Nice başarılı yılları beraberce yaşamayı diliyorum.”