Sitede Ara

Yakın Görme Sorununa Yenilikçi Teknoloji Çözümü: Biyolojik Kornea Desteği

Gazete, kitap okurken, cep telefonu ekranına bakarken yazıların gittikçe daha zor okunur hale geldiğini farkettiyseniz, pek çok insanın özellikle 40 yaşından sonra yaşadığı yakın görme sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. 

Özellikle düşük aydınlatılmış ortamlarda daha da belirgin hale gelen bu durum, yaptığınız işteki performansınızı ya da günlük hayatınızdaki yaşam kalitenizi önemli ölçüde düşürebilir. Sizi sürekli gözlük ya da lens kullanmak zorunda ve bunların yan etkilerine maruz kalma durumunda bırakabilir.

Bu sorundan kurtulmak için yeni bir teknoloji var: Biyolojik kornea desteği.  Biyolojik kornea desteği, uzman hekim tarafından gözün sadece üst tabakasına yapılan ve yakın görme sorununu başarılı bir şekilde ortadan kaldıran çok etkili bir işlemdir. Gözün sadece üst yüzeyinde çalışıldığı için operasyonda göze müdahale minimumdadır. Hasta açısından da son derece konfrolu olan bu işlemde genel anesteziye gerek yoktur, operasyon göze uygulanan bir damla ile çok kısa sürede gerçekleştirilebilir. 

Biyolojik kornea desteği operasyonu geri dönüşümlüdür. Yani hastanın gözü istenildiğinde ameliyat öncesi durumuna geri döndürülebilir. İşlem sırasında kullanılan kornea desteği, biyolojik kökenli olduğu için hasta bünyesi tarafından reddedilme risiki yok denecek kadar azdır.

Biyolojik kornea desteği,  konusunda uzman operatörler tarafından ve sadece uygun hastalara uygulanmalıdır. Medipol Göz olarak, uzman akademik kadromuz ile Biyolojik kornea desteği operasyonu konusunda dünyanın önemli merkezlerinden biri olarak hizmet vermekteyiz.

Yakın görme konusunda sıkıntı çekiyor, gözlük ve lens kullanımının dezavantajlarından kurtulmak istiyorsanız biyolojik kornea desteği yeni ve etkili bir çözüm olarak Medipol Göz Hastanesinde uygulanmaktadır. Geri dönüşümlü olmayan, eski teknolojili riskli operasyonlara girmek istemiyorsanız, yeni ve akıllı teknoloji ürünü olan biyolojik kornea desteğinden siz de yararlanabilirsiniz. Destek için bizimle iletişime geçin.