Sitede Ara

FUE Tekniği ile Saçlarınıza Kavuşabilirsiniz

Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Mustafa Hancı ile FUE tekniğini konuştuk.

Saç dökülmesi; stres gibi çevresel faktörler, genetik yatkınlık, hormonal değişiklikler ve yaşlanma ile oluşabildiği gibi  bazı cilt hastalıklari, yanık ve kazalara bağlı olarak da  gelişebilmektedir.

Tedavilere dirençli seyreden ve kalıcı bir çözüm isteyen hastalar icin saç ekimi yapılabilmektedir.

Modern Saç ekiminde amaç doğal saç görüntüsüne ulaşmaktır ve bunun için   Folikuler Ünite Ekstraksiyonu yani ‘FUE’ tekniğini kullaniyoruz.

FUE tekniğinde; Her bir saç kökü mikromotor yardımıyla ağrısız olarak basin arka bölgesinden tek tek alınarak hazırlanır . Ekim yapılacak alanda saç çıkış yönlerine uygun olarak açılan yeni yerlerine mikro-aletler yardımı ile yine ağrısız ve dikişsiz olarak transfer edilir.

Bu teknik ile sadece saç değil, kaş, bıyık ve sakal ekimleride yapılabilmektedir.    Ekilecek saç miktarına bağlı olarak ortalama 4-7 saatlik bir işlemdir.

FUE tekniği ile saç ekiminin ; saç ekim açisinin ayarlanabilmesi ve böylece doğala en yakın sonucun elde edilebilmesi,  daha kısa iyileşme süreci, iş ve günlük hayata daha hızlı dönüş ve belirgin bir izin olmaması gibi bir çok avantajı mevcuttur.