Sitede Ara

Fıtığı yendi, madalya kazandı
Milli tekvandocumuz Osman Karadağ, bel fıtığını hastanemizde gerçekleştirilen uzay tedavisiyle yendi. Karadağ tedaviden 7 ay sonra, spora geri döndü, iki ayrı madalya kazandı.


Osman Karadağ, 29 yaşında milli tekvandocu. Bir antrenman sonrasında baş gösteren ağrıları yüzünden gittiği hastanede bel fıtığı teşhisi konulan Karadağ, spor yaşamından giderek uzaklaşmış. Sinire baskı yapan bu fıtık yüzünden bir süre sonra yürüyememeye başlamış Karadağ. Hangi doktora gittiyse, hepsi ‘ameliyat’ demiş. Herkesin ameliyat şart dediği dönemde Medipol Üniversitesi Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon polikliniğine başvuran hasta, uzay tedavisi sayesinde ameliyatsız bir şekilde fıtığından kurtuldu. Üstelik tedaviden 6 ay sonra da spora geri döndü. Osman Karadağ, yaşadığı süreci şöyle anlatıyor: “Fıtığım teşhis edildikten bir süre sonra yürüyemez oldum. Sonrasında doktorlar mutlaka ameliyat dediler. Beni korkuttular. ‘Spor hayatın bitti’ dediler. Ben sporsuz yapamazdım ki. Bu yüzden ameliyatı reddettim.”

AMELİYATSIZ YÜRÜYEMEZSİN DEMİŞLERDİ
Ameliyat kararından sonra doktor doktor gezen milli tekvandocu, spora geri dönmesini sağlayacak tedavi yöntemlerini detaylıca araştırmış. Daha sonra Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde uygulanan ‘uzay tedavisi’ne karar veren Karadağ “İşlem esnasında herhangi bir kesi yok, bu bir ameliyat değil. Ameliyatsız bir daha yürüyemezsin demişlerdi. Ama ben şu anda bu tedavi sayesinde sapasağlamım ve spora geri döndüm. Şu an arada kaybettiğim zamanı telafi etmeye çalışıyorum. Uzay tedavisi sayesinde fıtıktan kurtulan Karadağ, müsabakalara katılmaya başladı. Tedaviden 6 ay sonra İstanbul Şampiyonası’nda birinci olan hasta, bir ay sonra da Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü oldu. Milli tekvandosu tüm bunları 7 ay içerisinde başardı.