Sitede Ara

Sergey Turlibaev, nefes darlığı çekiyordu, göğsünde ağrılar oluyordu. 5 damarı tıkalı olan hastaya Prof. Dr. Bilal Boztosun, 5 stent ve 9 balon işlemi uyguladı.

Medipol Üniversitesi Hastanesi, yurt içinden ve yurt dışından bir çok hastanın şifa için başvuruğu bir  kompleks. Sergey Turlibaev de, Medipol’ü tercih eden Ukraynalı bir hasta. Kalbinde yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle kardiyoloji servisimize başvuran Turlibaev, 45 yaşında. Ateroskleroz tanısı konulan hastaya Prof. Dr. Bilal Boztosun, 5 stent ve  9 balondan oluşan bir işlem uyguladı. İşlem, bazı riskler ve zorluklar taşısa da hasta Sergey, sağlığına kavuştu. İstanbul’da yaşayan hasta gittiği diğer özel hastanelerde kendisine by-pass ameliyatı önerdiklerini söyleyip ekliyor: “Gittiğim diğer hastaneler bana by-pass olmalısın dedi. Ama ben çok korkuyordum. Araştırmalarım sonucunda Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde Prof. Dr. Bilal Boztosun’a ulaştım. 5 stent ve 9 balondan sonra sağlığıma kavuştum. Tabi bu zorlu bir operasyondu. Bir ilk gerçekleştirilmiş oldu. ”

RAHATÇA NEFES ALABİLİYOR

Nefes darlığı ve kalbindeki ağrı şikayetleriyle hastaneye başvuran hasta hakkında doktoru Prof. Dr. Bilal Boztosun ise şunları söylüyor: “Sergey Turlibaev çok riskli bir vakaydı. Bir yıl önce yurtdışında anjiyogarfisi yapılıp operasyon önerilmiş ve operasyondan başka bir seçenek olmadığı kendisine ifade edilmiş. Biz anjiyogarfisini yaptık, hastamız kesinlikle operasyon istemediği için 5 stent ve 9 balonla işlemlerini yaptık. Bir yılı aşkındır takibin yaptığımız hastamız, sağlığına kavuştuğu için oldukça mutlu.” Hastanın da belirttiği gibi işlem bir takım riskler barındırıyordu. Şikayetleri dayanılmaz olan hasta by-passı da reddettiği için uygulanan işlemin çok fazla örneği bulunmuyor. Turlibaev, artık daha kolay nefes alıyor ve dayanılmaz hale gelen ağrılarından eser kalmadığını her fırsatta dile getiriyor.