Sitede Ara

İncelmenin Yeni Yöntemi: Vaser Liposelection

İnce ve orantılı bir vücuda sahip olmak hemen herkesin hayali. Ancak bazen genetik yatkınlık, bazen beslenme alışkanlıkları, bazen hareketsizlik ve doğum gibi faktörlere bağlı olarak vücudun belli bölgelerinde yağ birikimi olabiliyor. Araştırmalar bölgesel yağ birikimlerinin genellikle zayıflama diyetlerine karşı da dirençli olduğunu gösteriyor. Bugün, vücutta biriken fazla yağ dokularından kurtulmak için şimdiye kadar başvurulan yöntemlerin en yenisini ele alacağız. İncelmenin yeni yöntemi olan Vaser Liposelection’ı Medipol Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Naci KARACAOĞLAN’a sorduk.

Vaser Liposelection Yönteminin Özelliği Nedir?

Üçüncü kuşak bir ultrasonic liposuction yöntemi olan Vaser Liposelection yeni bir teknolojidir. Modern teknolojinin ürettiği bu sistemin temel ilkesi; ultrasonik bir teknolojiyle yani ses dalgalarıyla seçilen yağ dokularını parçalayarak ayrıştırmak ve vücuttan almak. Bu yöntem sayesinde, alınacak yağ seçildiği için bölgedeki diğer dokulara zarar vermeden operasyon tamamlanır, gözle görünür bir incelme sağlanır.

Operasyon Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Sistem üç aşamada gerçekleştiriyor: Önce bölgeye sıvı veriliyor, ikinci adımda ses dalgalarıyla alınacak yağ dokuları seçilip parçalanıyor, son adımda da parçalanan yağ, verilen sıvı içinde vücuttan alınıyor. Bu sistemin en önemli özelliği yağın seçilmesi ve ayrıştırılması.

Vaser Liposelection’ın Klasik Yöntemle Kıyaslandığında Üstünlükleri Nelerdir?

Vaser Liposelection’ın klasik liposuction yöntemlerinden farkı, özellikle yağ dokusu üzerinde daha etkili olabilmesidir. Bu nedenle operasyon sırasında, çevre bağ dokular ve damarsal yapılar klasik yöntemlere göre daha az hasar görebilir. Bu nedenle, ameliyat sonrası hastada şişlik, morluk ve ağrının daha az görülmesine yol açabilir.

Hasta Ne Kadar Sürede İyileşiyor?

Hasta, operasyondan sonra, şişlik, morluk gibi yan sonuçların görülmesi minimum düzeye indiği için daha kısa sürede işinin başına dönebiliyor.

Vaser Liposelection, Vücutta Başka Hangi Bölgelere Uygulanabiliyor?

Vücudun bütün bölgelerine yapılabiliyor. Karın, bel, meme, bacak içleri, çene altı ve yanak gibi bölgelere rahatlıkla uygulanabiliyor. Burada üstünde durmamız gereken en önemli nokta, Vaser Liposelection yönteminin uzman ellerde uygulanması gerektiğidir.