Sitede Ara

Miyopi-hipermetropi-astigmatizma tedavisinde son yöntem: Kolay, acısız, stressiz üstelik de ağrısız Excimer Laser tedavisi ile yıllardır bağımlısı olduğunuz gözlük ve lenslerinizden kurtulmanız mümkün. Gözlük ya da lens kullanmadan dünyayı net göremiyor musunuz? Sabah yataktan kalkarken gözlük takmak zorunda olmamanın keyfini hatırlıyor musunuz? Kitap ya da gazete okurken, televizyon seyrederken, bilgisayar kullanırken eskisi gibi özgür müsünüz? Eğer tüm bunlara cevabınız hayır ise, siz de Lasik ile gözlük ya da lense bağımlı olmaktan kurtulup, sağlıklı gözlerle daha özgür bir hayat sürebilirsiniz.

Gözlük ve Lenssiz Net Bir Görüş

Miyopi (uzağı görememe), hipermetropi (yakını görememe) ve astigmatizma (net görememe) gözün boyundaki ve şeklindeki normal dışı değişiklikler sonucu oluşur. Bu şekil bozukluğundan dolayı kornea ve mercekte kırılan ışık tam retinanın üzerine düşmez. Gözdeki bu kırılma kusurları gözlük ve kontakt lens kullanılarak giderilebildiği gibi Excimer Laser ve LASIK yöntemiyle de düzeltilebilmektedir. Excimer Laser&Lasik ile miyop - hipermetrop - astigmat gibi kırma kusurlarının tedavisi, kuralları ve sonuçları belli olan güvenilir bir yöntem olarak tıp dünyasındaki yerini almıştır. 1980'li yıllardan bu yana milyonlarca kişi bu yöntemle tedavi olarak, sosyal, mesleki ve sportif alanlarda gözlük ve kontakt lens kullanımına bağlı yaşamış oldukları kısıtlamalardan kurtulmuştur.

Kırma Kusurları Nasıl Tedavi Edilir?

Gözdeki kırma kusurları Excimer Laser adı verilen cihazla birkaç dakika gibi kısa bir sürede tedavi edilmektedir. Excimer Laser, ArF gazı kullanılarak 193nm dalga boyunda ultraviole ışık üreten ve korneada yapılması gereken düzeltmeye göre ışını kontrol eden, içinde gelişmiş bir bilgisayar bulunan laser cihazıdır. Lasik (laser in situ keratomileusis) ise, kendi başına bir işlem olmayıp Excimer laser tedavisi sırasında kullanılan bir yöntemdir. Laser cihazından üretilen ışığın özelliği, üzerine düştüğü yerdeki kornea dokusunun molekülleri arasındaki karbon bağlarını çözerek istenilen bölgede ve miktarda dokuyu ortadan kaldırmak suretiyle korneaya yeni şekil vermesidir. Bu sayede gözlük takmayı gerektiren kornea'daki şekil bozukluğu ortadan kalktığından, kişi gözlük veya lens kullanmadan net bir görüş elde eder.

Kimler Tedavi Olabilir?

  • 1 dioptriden 12 dioptriye kadar miyop
  • 1 dioptriden 5 dioptriye kadar astigmat
  • 1 dioptriden 6 dioptriye kadar hipermetrop kırma kusurlarında uygulanabilir./li>

Lasik'in Avantajları:

  • Tedavi öncesi hasta hazırlık süresi 2-3 dakika, laser süresi ise 15-20 saniyedir.
  • Operasyon öncesinde gözler damla ile uyuşturulur.
  • Ağrı, acı duyulmaz.
  • Gözün normal anatomisi bozulmaz.
  • Gözlere bandaj yapılmaz.