Sitede Ara

Medipol’e “Yılın Sağlık Turizmi Projesi” Ödülü

Dünya standartlarında hizmet sunan Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu, “Türkiye’nin Yükselen Değeri” projesi ile “Yılın Sağlık Turizmi Projesi” ödülüne layık görüldü.

COVID-19 Pandemisinin ağır seyri nedeniyle 2020 yılında gerçekleşemeyen Türkiye’nin en prestijli organizasyonlarından Şehir Ödülleri, bu yıl Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yılını kutlayan Ardahan’da gerçekleştirildi. COVID-19 önlemleri kapsamında katılımcı sayıları ve tören süresi sınırlandırılan etkinliklere T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile T.C. Bilim ve Teknoloji Bakanlığı destek verdi.

Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu Kurumsal Pazarlama ve Uluslararası Hasta Hizmetleri Koordinatörü Uygar Üstün şunları kaydetti;

“Medipol Mega Üniversite Hastanesi başta ABD ve Avrupa olmak üzere Balkan bölgesi, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan ve diğer Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu, Afrika ve Kuzey Avrupa olmak üzere yılda 115 ülkeden 25 binin üzerinde hastaya hizmet sunuyor. Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Cezayir, Kosova ve Özbekistan gibi birçok ülkede yer alan temsilcilik ofislerinin yanı sıra Sağlık Bakanlığı düzeyinde işbirlikleriyle Irak, Libya, Kosova, Ukrayna, Azerbaycan, Romanya, Bahreyn ve Makedonya’dan hasta kabul ediyor.  Medipol Mega Üniversite Hastanesi Uluslararası Hasta Hizmetleri departmanı 230 kişilik ekibi ile kesintisiz hizmet sunmaktadır. 30 dilde hizmet sunan Uluslararası Hasta Hizmetleri Departmanı aynı zamanda hastaların kendilerini tedavi süresince en konforlu şekilde hissetmesi adına, konaklama, transfer ve tercümanlık hizmetlerini de sunuyor. 

2020 yılı itibarı ile COVID-19 salgını sonrası pandemi ile sağlık sektöründe de online hizmete ihtiyacın arttığını aktaran Üstün, Medipol’ün “Doktorum Online” hizmeti ile yurtdışında yaşayan hastaların seyahat öncesi hekimler ile görüntülü ve sesli görüşme imkânı sağladığını ve tedavi sonrası süreçleri de düzenli bir şekilde sürdürdüğünü belirtti.

Turizm sektörünün en güçlü lokomotiflerinden sağlık turizmi alanında ödül verilen törende, Yılın Sağlık Turizmi Projesi” ödülü, Medipol Sağlık ve Eğitim Grubu’nu temsilen, Kurumsal İletişim Müdürü Serpil Çevik’e takdim edildi.

Ardahan Üniversitesi Aşık Şenlik Kültür Merkezinde, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Ardahan Protokolü, Ardahan Üniversitesi ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası İş Ortaklığı, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi ve birçok iş ortağının bulunduğu ‘Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan” kapsamında 28 Ödül sahiplerine teslim edildi. Şehir liderlerinin geniş katılım gösterdiği etkinlikte, Ardahan ve çevre il milletvekilleri, rektörler bürokratlar, sivil toplum ve ticari örgüt liderleri, kalkınma ajanslarının genel sekreterleride yer aldı. 


 


23 Mart 2021, Salı