Sitede Ara

Özel Nisa Hastanesi Hastane Hakkında

1994’ten bugüne; Nisa Hastanesi, 1994 yılından bu yana güçlü sağlık kadrosu, tıp teknolojisinde en ileri donanımlarıyla, tüm dallarda hizmet vermektedir.

Hakkımızda

1994’ten bugüne; Nisa Hastanesi, 1994 yılından bu yana güçlü sağlık kadrosu, tıp teknolojisinde en ileri donanımlarıyla, tüm dallarda hizmet vermektedir. 21. yüzyılın getirdiği sistem ve yönetim anlayışını uygulayan; daha kaliteli hizmet, daha memnun hasta, daha mutlu sağlık çalışanına ulaşma hedefiyle yeniden yapılanan; tıp bilimindeki yeni bilgi ve uygulamaları yakından takip eden; modern teknolojinin son gelişmelerini bünyesinde barındıran Nisa Hastanesi, İstanbul’da ilk açılan özel hastanelerden biri olarak başarı grafiğini hep yukarı taşımıştır.

Kendini sağlığa adayan Nisa Hastanesi çalışanlarının en önemli amacı; "Nisa Hastanesi" kültürünün özünü oluşturan sıcaklık, ilgi, şefkat, dürüstlük ve kalite ilkesinden ayrılmadan hasta ve yakınlarına hizmet vermektir. Hizmet anlayışının bu şekilde oluşu, Nisa Hastanesi’ni bulunduğu bölgede öne çıkarmış, sadece Türkiye’de değil, bulunduğu coğrafyanın önemli bir bölümüne iyi hizmet veren bir kurum haline getirmiştir.

Hastalarından ve gönül dostlarından aldığı destekle Nisa Hastanesi'nin hedefleri giderek büyüyecek ve hizmet halkası her geçen gün genişleyecektir.

Nisa Hastanesi, sağlık hizmetinin gülen yüzü...

Tarihçe

Nisa Hastanesi, hastane olarak düşünüldüğünde 1994 yılında kurulmuştur.

Kuruluş tarihi her ne kadar yeni gibi gözükse de hastanenin özgeçmişi daha uzun yıllara dayanmaktadır. Bundan 14 yıl önce Sağlık Vakfı’na üye bulunan bir grup doktor Marmara Bölgesi’nde pilot bölgeler oluşturarak sağlık taramaları yapmaya başlamışlar, bilgi ve deneyimleriyle 1987 yılında Aksa Kliniği’nin kurulmasına vesile olmuşlardır.

Aksa Kliniği’nin verdiği hizmet zamanla genişlemiş, böylece halktan gördüğü teveccühle ‘ayaklı’ tedavi hizmetlerinin yanı sıra ‘yataklı’ tedavi hizmetlerinin de verilmesi gerekliliği doğmuştur. Bu noktadan hareketle Nisa Hastanesi bölgedeki başarılı sağlık deneyimi üzerine 1994 yılında kurulmuştur.

Genel Hastane Tanıtımı

1994 yılında kurulan Nisa Hastanesi, Bahçelievler Yenibosna’da, E-5 ve E-6 karayollarına çok yakın bir mesafede, Atatürk Havaalanı’na 1 km uzaklıktadır. Merkezi konumu, modern mimari yapısı, ileri tıp tıp teknolojisi ve güçlü sağlık kadrosu ile ayakta ve yataklı her türlü tıbbi hizmeti güvenle verebilen Nisa Hastanesi, özellikle belli branşlarda İstanbul’un önde gelen özel sağlık kuruluşları arasında yer almaktadır.

365 gün 24 saat Acil Servisimiz

Cerrahi müdahale, acil müdahale, pansuman, alçı, enjeksiyon ve müşahade bölümleri ile tüm optimum koşulların sağlandığı Acil Servisimizde; kaza sonrasında her türlü yaralanma, yanık, bayılma, kanama, ateş, solunum güçlüğü, kalp krizi, zehirlenme ile ilgili her türlü acil müdahaleler yapılmakta, gerektiğinde ameliyat tam teşekküllü acil ekibimiz tarafından hızla gerçekleştirilmektedir.

Modern tıbbi donanımlı Ameliyathanelerimiz

Hastanemizin mükemmel tıbbi donanıma sahip 6 ameliyathanesinde mikroskopik, endoskopik, artroskopik, laparoskopik ve mikrocerrahi ameliyatların da aralarında olduğu her türlü ameliyat başarı ile yapılmaktadır. En son teknolojinin kullanıldığı, modern donanımlı ameliyathanelerimizde; genel cerrahi, kadın hastalıkları, üroloji, ortopedi, göz, kulak-burun-boğaz ve baş-boyun cerrahisi, beyin cerrahisi, plastik cerrahi ameliyatları başarı ile yapılmaktadır.

Hayata Yeni Kattıklarıyla Doğumhanemiz

Ameliyathanelerimizle benzer donanıma sahip bulunan doğumhanemizde tamamı bayanlardan oluşan uzman ve deneyimli ekibimiz, sıcak ve güvenilir bir ortamda hizmet vermektedir. Modern doğum ve ağrı odaları, doppler ve kardiotakograf, ultrasonografi gibi modern tıbbın bütün imkanlarıyla donatılmış olan ünitemizde, ağrısız doğum (epidural anestezi vb.) sezaryen ve tüm ameliyatlar yapılabilmektedir.

Referans Merkezi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz

Hastanemiz bünyesinde Marmara Bölgesi’nin sayılı tam donanımlı Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitelerinden biri hizmet vermektedir. Ülkemizde büyük sorun olan, özellikle erken doğan ve sorunlu bebeklere Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde dikkatle bakılmakta ve sağlıklı bir şekilde ailelerine teslim edilmektedir. Ünitede; 650 gram ya da 25 haftalık gibi prematüre (erken) doğan, solunum güçlüğü çeken, yenidoğan sarılığı sebebi ile kan değişimi yapılan, enfeksiyona bağlı problemi bulunan ya da cerrahi müdahale gerektiren bebekler gibi yenidoğan dönemine ait çeşitli sorunları bulunan bebeklere bakılmaktadır. Alanlarında uzman güçlü sağlık kadrosu, özel eğitimli hemşireleri, teknik donanımı, sayısal yeterliliği ve genişleyen mekanı ile 24 saat hizmet veren ünitemizde, sadece hastanemizde doğan sorunlu bebeklere değil, transport küvez ile diğer hastanelerde doğan sorunlu bebeklere de yardım eli uzatılmaktadır.

‘Yoğun bir tutkudur yaşamak’...

Genel Yoğun Bakım Ünitemiz

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ile 'yoğun bakım' alanında önemli bir yere sahip hastanemiz, Genel Yoğun Bakım Ünitesi ile aynı başarıyı devam ettirme amacındadır. Erişkin, Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitemiz, en ileri tıp teknolojilerinin kullanıldığı modern monitörler ve izleme olanakları ile donatılmıştır. Ünitemiz modern tıbbi donanıma sahip multidisipliner yapısıyla; ameliyat sonrası riskli hastalara hizmet verebilecek, komplikasyonları göğüsleyebilecek, destek tedavi ve idame bakımı sağlayabilecek niteliktedir. Kafa travmaları ve birçok organın hasar gördüğü, yeterli solunumun yapılamadığı, vücut dengelerinin çok bozulduğu politravma, sepsis ve benzeri hastalıklar yanında zehirlenmelerde de her türlü teknik donanıma sahip moniterizasyonu içeren, en ileri düzeyde tedavi ve bakım olanağına sahiptir.

Dünya Standartları Ölçüsünde Bir Kalite ile Çalışan Laboratuvarımız

Bakteriyoloji, biyokimya, hematoloji, hormon-ELISA, mikoloji, mikrobiyoloji, patoloji ve seroloji-immünoloji tümör markırları tetkikleri Laboratuvarımızda 24 saat aralıksız yapılabilmektedir. Dünya standartları ölçüsünde bir kalite ile çalışan Laboratuvarımız, hastanemizin dışına da hizmet vermektedir.

Yeni Nesil Teknoloji ile Donatılan Radyolojimiz

Radyoloji laboratuvarımızda ilaçlı ilaçsız tüm radyolojik tetkikler başarı ile gerçekleştirilmekte, portable cihazlarımız sayesinde hastalara yataklarında, bebeklere de küvözlerinde çekim yapma imkanı sunulmaktadır.

Sağlık Kadromuz

Branşlarının en başarılı isimlerinden oluşan uzman hekimlerimiz ve tecrübeli sağlık kadromuz, tüm hastalarımıza bilimsel bir hizmet, yakın bir ilgi ile destekledikleri ‘sağlıkta güven, hizmette konfor’ ilkesi çerçevesinde, teşhis ve tedavi hizmeti sunmaktadırlar.