Sitede Ara

Morbid obezite (şişmanlık) çağımız insanının önemli bir kısmının sağlık sorunu. Gelişmiş ülkelerin sağlık politikalarında şişmanlık ile mücadele, kanser veya kalp hastalığı gibi ciddiye alınmakta ve azaltılması için ciddi masraflar yapılmaktadır.

Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde şişmanlık sorunu yaşayan hastalar değerlendirilip en uygun tıbbı yardım yapılmaktadır. Endokrinoloji, diyetisyenlik, genel cerrahi ve gerektiğinde psikiyatri, göğüs hastalıkları, kardiyoloji desteği ile zayıflama için en uygun destek verilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaçla son 5 yılı şişman olarak ve son 2 yılında şişmanlıkla mücadele içinde olmuş hastalarımıza cerrahi önermekteyiz. Bunun yanı sıra vücut kitle indeksi (VKİ) 35 ve üzerinde tansiyon, şeker, kolesterol yüksekliği, uyku apnesi gibi ek hastalığı olanlara ya da VKİ 40 ve üzerinde hiç bir hastalığı olmayan şişman hastalarımıza da obezite ile ilgili cerrahiyi önermekteyiz.

EN AZ TRAVMA İLE OBEZİTE CERRAHİSİ

Dünyada bu amaçla uygulanan en sık cerrahi yöntemlerden olan tüp mide, mini gastrit by pass ameliyatları hastanemizde modern tıbbı araçlar ile laparoskopik olarak vücutta en az travma oluşturularak yapılmaktadır. Ameliyatın endişesini ciddi olarak yaşayan hastalarımız için ise mide balonu uygulaması endoskopik olarak günübirlik yapılmaktadır.